Тимот играше и победи

Бутоп вчера (14.06.2017) забележа нова победа, овојпат против тимот на Бутел 2. Конечниот резултат на средбата е 10-9 иако тој не ја отсликува состојбата во поголемиот дел од натпреварот. По тврдиот старт првиот гол падна некаде околу петнаесеттата минута, Бутоп постојано ја градеше предноста за на десет минути пред крајот да води со 10-2. И потоа застанаа фудбалерите во сино. Малку фалеше да биде од готово вересија, но… се е добро кога добро ќе се заврши.

Тешко може да се издвои поединец од вчерашната средба затоа што тоа беше едно тимско издание во кое секој си го изврши својот дел од работата. За нашиот тим настапија Колев, Смиљковски, Костовски, Велковски, Каравидов и Вангеловски. Натпреварот се одигра во балонот кај ОУ Пенко со почеток во 20:00 часот.